Boża przygoda z papugą w tle

biblia z papugą

Kto powiedział, że chrześcijaństwo jest nudne, a wiarą zainteresować się mogą tylko znudzone życiem staruszki? Przeciwnie, życie blisko Boga to gwarancja przygód, Bożych przygód dla każdego, czasami nawet z egzotyczną papugą w tle.

Biblia z papugą

Dzieci i młodzież uwielbiają opowieści przygodowe, poszukiwania skarbów, podążanie za starymi mapami, najlepiej w egzotycznej scenerii. Taką księgą, gdzie nie brak brawurowych przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji i przechodzących przemianę bohaterów jest „Pismo Święte dla młodych”, znane także, jako biblia z papugą.

Papuga została twarzą biblii dla młodzieży, ponieważ to właśnie ten ptak potrafi naśladować ludzki głos, a więc może nieść ludziom także i słowo boże. Co więcej, papugi mają umiejętność wypowiadania bez nauki jednego dźwięku, który brzmi dokładnie tak, jak pozdrowienie archanioła Gabriela do Maryi – ave…

Nie tylko papuga, czyli co się kryje w „Piśmie Świętym dla młodych”

Oprócz wspominanej papugi, wyjątkowe wydanie biblii dla młodych zostało wyposażone w całą masę ilustracji oddających klimat czasów Abrahama, Mojżesza i Jezusa. Znajdziemy tam także mapy Ziemi Świętej, czy pielgrzymek Świętego Pawła. Oprócz tego zawiłe treści biblijne są obdarzone szeregiem przypisów, adnotacji, czy sprostowań, dzięki czemu nie jest trudno zrozumieć przekaz Słowa Bożego. Nic więc dziwnego, że biblia z papugą jest numerem jeden na świecie wśród wydań Pisma Świętego dla dzieci i młodzieży.