Dlaczego rodzina chrześcijańska powinna być wpatrzona w obraz Świętej Rodziny?

niezwykły obraz świętej rodziny

Ślub jest szczególnym wydarzeniem pieczętującym miłość pomiędzy dwojgiem ludzi. Jednak proza codziennego życia sprawia, że niezwykle trudno wytrwać w postanowieniu bycia dobrym mężem bądź dobrą żoną. W chwilach słabości warto zwrócić uwagę na obraz Świętej Rodziny, która powinna stanowić wzór dla każdej rodziny chrześcijańskiej.

Jedność w miłości

Święta Rodzina zawsze jest przedstawiana jako jedność. Szczególnie to widać w ikonie Świętej Rodziny napisanej przez zakonnicę z klasztoru benedyktyńskiego na Górze Oliwnej w Jeruzalem. Ta ikona stała się symbolem Domowego Kościoła i trudno się temu dziwić. Uwagę przykuwa postać Świętego Józefa, który z niezwykłą czułością i troskliwością obejmuje Maryję dając przykład, jak należy odnosić się do żony. Z kolei Maryja łagodnie kładzie głowę na ramieniu męża i delikatnie dotyka jego twarzy. Czuje się bezpieczna, tak jak powinna czuć się każda żona. Na pierwszym planie są zaś trzy splecione dłonie Maryi, Józefa i Jezusa, które symbolizują jedność Chrystusa z małżonkami złączonymi małżeńską przysięgą. Z tego obrazu Świętej Rodziny wyłania się najlepsza wskazówka dla wszystkich par, jak uczynić swoje małżeństwo szczęśliwym i trwałym.

Wpatrzenie w obraz Świętej Rodziny

Osoby, które pragną stworzyć chrześcijańską rodzinę zawsze potrzebują odpowiedniego wzorca i takim będzie właśnie Święta Rodzina. Jednym z piękniejszych prezentów, jakim można obdarować małżonków będzie obraz Świętej Rodziny. Może to być ikona wykonana na drewnianej deseczce, ale także klasyczny obraz namalowany na płótnie. Ciekawie też wyglądają drewniane płaskorzeźby, a z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz świetnie będą się komponować obrazki z aluminium i srebra wykonane w technologii PVD. Nieważne, jaką formę obrazu się wybierze, ale istotne jest, aby żyć z taką wytrwałością, zaufaniem i miłością, jak pokazuje swoim przykładem Święta Rodzina.