Jakie są zalety różańca w formie obrączki?

różaniec obrączka

W naszym kraju szczególnie w październiku sporo osób chodzi do kościoła na modlitwę różańcową. Nie oznacza to jednak, że w pozostałych miesiącach kościół kompletnie zapomina o tej formie modlitwy. Jest wręcz przeciwnie i nawet zaleca, by każdego dnia modlić się na różańcu i prosić Maryję o wstawiennictwo u swojego syna, bo jest to modlitwa dająca wiele łask. 

Co do wyboru różańca, jest to zawsze indywidualna kwestia – czy kupić tylko jeden dziesiątek, czy też zakupić większy, a może wystarczy różaniec w formie obrączki? W naszym artykule postanowiliśmy pochylić bliżej nad ostatnią propozycją, czyli różańcem na palec. Zapraszamy do lektury!

Niewielkie rozmiary

różaniec obrączka

Co prawda, trudno jest zgubić tak niewielki przedmiot jak różaniec, ale jednak w pośpiechu jesteśmy w stanie czy to o nim zapomnieć, czy też po prostu go zapodziać. Różaniec obrączka jest praktycznie nie do zgubienia, więc będziesz mieć pewność, że nigdy go nie zgubisz i będzie z Tobą zawsze i wszędzie. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że wygoda jest jego zaletą i modli się na nim tak samo, jak na klasycznym różańcu, chociaż na początku może być to dziwne, bo myśląc różaniec, zawsze ma się na myśli klasyczne paciorki.

Możliwość modlitwy w każdym miejscu

Nie ma nic dziwnego w tym, że można się modlić w publicznym miejscu na dużym różańcu, ale jednak nie każdy ma na tyle odwagi, by wyciągnąć różaniec w komunikacji miejskiej czy też podczas zwyczajnego spaceru. Posiadanie go w formie na palec sprawia, że można się na nim modlić zawsze i wszędzie i nie będzie to niekomfortowe dla nikogo.