Pośpiech i brak czasu- przeszkody, które utrudniają przebieg kolędy

Kolęda to czas, w którym kapłan odwiedza swoich parafian, Czasem wynikają z tego przezabawne sytuacje, gdyż wierni nie są przygotowani na wizytę księdza i ona ich totalnie zaskakuje i szokuje.

Najczęstsze problemy z zestawem kolędowym?

Po pierwsze nigdy nie można go znaleźć lub jest on niekompletny. Czasem zdarza się, że świeczki są małe, krzyżyk zakurzony i uszkodzony, a świecznik nadal ocieka woskiem lub jest wręcz brudny, gdyż tak naprawdę używa się go tylko raz w roku. Oczywiście tym wszystkim niedoróbkom organizacyjnym można zaradzić, ale trzeba mieć na to wystarczającą ilość czasu.

W przeciwnym wypadku wizyta księdza zszokuje nas, jak zima drogowców i będzie powodem do wstydu i zażenowania. Kolęda ma przecież służyć refleksji i zadumie, a nie być powodem, przez który człowiek chce się zapaść pod ziemię.

Zestaw kolędowy- jak utrzymać w nim porządek?

Bardzo prosto wystarczy wszystkie jego elementy trzymać w jednym miejscu i przetrzeć przynajmniej mokrą szmatką przed kolędą. Dobrym pomysłem jest też związanie wszystkich elementów zestawu kolędowego przy pomocy foliowej średniej reklamówki i schowanie go do miejsca, w które często się zagląda. https://www.meritohurt.pl/komplety-koledowe.html

To zapobiegnie chaosowi i panice w przyszłości i sprawi, że następna wizyta duszpasterska będzie przebiegała w harmonijnej i znacznie mniej nerwowej atmosferze, Prawda jakie to proste, wystarczy odrobina wysiłku, by kolęda przebiegała wzorcowo i nie była organizowana na tak zwanego wariata.