Religijne obrazy i symbole – dlaczego są tak ważne?

obrazy o tematyce religijnej

Dla każdego praktykującego katolika ogromne znaczenie mają obrazy o tematyce religijnej. Wierzą oni bowiem, że dzięki tym obrazom mogą nawiązać specyficzną więź z Bogiem, a ponadto przypominają one im na każdym kroku o tym, jak ważna jest ich wiara.

Święte symbole w każdym domu

W domu każdego katolika można znaleźć szereg charakterystycznych dla tej wiary symboli. To nie tylko obrazy, ale również krzyże czy różańce, symbolizujące obecność Boga. Krzyż wiesza się często nad drzwiami, co dla osób wierzących oznacza mniej więcej to, że Pan czuwa nad tym pomieszczeniem, a wieszając krzyż na ścianie zaprasza się go do swojego domu. Nie jest to jednak zwyczajny zabobon – tego typu symbole pozwalają bowiem skupić się na modlitwie, przypominać o wierze, co powinno być niesamowicie ważne dla każdego katolika. Różaniec natomiast nie jest tylko ozdobą, a świętym narzędziem wykorzystywanym do modlitwy, tak więc umieszczenie go w widocznym miejscu przypomina o konieczności codziennej rozmowy z Bogiem.

Obrazy religijne ważne dla katolików

Istnieje wiele obrazów niezwykle istotnych dla każdej osoby wierzącej, spośród nich możemy jednak wymienić te najbardziej znane, popularne ze względu na swoją symbolikę lub cuda z nimi związane. Jest to przede wszystkim obraz Jezusa Miłosiernego, mający przypominać o miłosierdziu Bożym, którego katolicy doświadczają na każdym kroku. Z tego względu wiele osób wiesza ten obraz w swoim domu, aby móc modlić się do niego o miłosierdzie. Innym znanym w Polsce dziełem jest obraz Matki Bożej Częstochowskiej, z którym wiążą się liczne uzdrowienia i cuda, świadczące o tym, jak wyjątkowy jest to obraz.